Новини

Правильна гігієна ротової порожнини

21Лип

Правильна гігієна ротової порожнини

Профілактика захворювань порожнини рота, яка включає регулярне чищення зубів щіткою та ниткою, є запорукою здорової посмішки та свіжості подиху. Для забезпечення нормального стану ротової порожнини дуже важливо дотримуватися деяких правил догляду за зубами. До основних ознак здорової порожнини рота можна віднести наступне:

  • чисті зуби без нальоту та зубного каменю;
  • рожевий колір ясен, відсутність болю та кровоточіння під час чищення зубів;
  • неприємний запах з’являється дуже рідко, або його немає зовсім.

Якщо ж під час користування зубною щіткою та ниткою з’являється кров і біль, а з рота регулярно відчувається неприємний запах, необхідно обов’язково звернутися в стоматологічну клініку. Такі симптоми можуть вказувати на те, що у людини наявні захворювання, які з часом можуть призвести до втрати зубів.

Правильна гігієна ротової порожнини, про методи якої можна дізнатися у стоматолога чи гігієніста, допоможе уникнути різноманітних проблем. На консультації спеціаліст вкаже на ті проблемні ділянки у роті пацієнта, які потребують особливої уваги під час чищення.

Методи підтримки здоров’я ротової порожнини

Правильна гігієна ротової порожнини є головною умовою для зниження ризику розвитку різноманітних захворювань. Стан зубів впливає не тільки на зовнішність або самопочуття людини, але й на можливість нормально харчуватися та розмовляти.

Крім цього, проблеми в порожнині рота можуть погіршити загальний стан організму і вплинути на розвиток хвороб в інших ділянках. Саме тому щоденна гігієна ротової порожнини, до якої відноситься правильне використання зубної щітки та нитки, дає змогу підтримувати здоров’я зубів та ясен.

Крім регулярних оглядів в стоматології, не менш важливо дотримуватися простих правил догляду за зубами. Це значною мірою знижує ризик появи пародонтиту, карієсу та інших неприємних проблем в ротовій порожнині. Основні рекомендації:

  • необхідно двічі на день чистити зуби щіткою та використовувати зубну нитку для міжзубних просторів;
  • раціон харчування має бути збалансованим, а перекуси між основними прийомами їжі — нечастими;
  • зубна паста та інші засоби для догляду мають містити фтор;
  • після чищення потрібно полоскати рот ополіскувачем з фтором;
  • якщо воду в регіоні проживання не фторують, дітям до 12 років бажано вживати воду з вмістом фтору, або спеціальні харчові добавки.