21Лип

Усе про зубну щітку

Як правильно вибрати зубну щітку

Зубна щітка є важливим предметом гігієни для кожної людини. Практично в кожному магазині сьогодні пропонується широкий вибір. При покупці нової зубної щітки не можна орієнтуватися тільки на її колір або ціну. Потрібно знати, що неправильно вибрана зубна щітка може серйозно нашкодити порожнини рота людини, викликати пошкодження емалі і навіть розвиток стоматиту. Потрібно, щоб вона підходила нашим зубам. Необхідно враховувати стан порожнини рота, наявність зубного нальоту і захворювань ясен, малих або великих міжзубних просторів. Рекомендується при цьому також звертати увагу на наявність ортопедичних, ортодонтичних конструкцій, искривленность і скупченість зубів.

Правила використання зубної щітки

По-перше, купувати зубну щітку краще в спеціалізованому магазині або аптеці. Згідно з даними статистики, в нашій країні близько половини продаваних зубних щіток є підробками. Використання таких неякісних щіток може призвести до негативних наслідків.
Досить важливим питанням є правильне зберігання зубних щіток. На думку фахівців, у кожного члена сім’ї для зберігання щітки повинен бути окремий стаканчик. Інакше, мікроби з порожнини рота батьків можуть перейти і до дітей.
Міняти зубну щітку і насадки на електричні щітки потрібно не рідше 1 разу в 3 місяці. Рекомендується обов’язково міняти зубну щітку після перенесених вірусних інфекцій. Це дозволить уникнути повторного зараження та виникнення в порожнині рота вогнищ запалення.
Зубну щітку необхідно замінити, якщо її щетинки деформувалися. Деякі сучасні зубні щітки мають спеціальний індикатор. Він являє собою два ряди пучків волокон, які пофарбовані різнокольоровими харчовими барвниками. З часом ці волоски знебарвлюються на 50% висоти щетинки. Найчастіше це трапляється через 2-3 місяці при щоденному чищенні зубів два рази в день.
Зубна щітка досить легко забруднюється. Її необхідно тримати в абсолютній чистоті. Після кожного чищення зубів рекомендується намилити щітку і промити її під струменем теплої води. Необхідно також видалити її щетини всі залишки їжі, зубної пасти та зубного нальоту. Після цього щітка повинна добре просохнути. Краще всього підійде для зберігання склянку. Щітку потрібно ставити голівкою догори. Такий спосіб зберігання дозволяє зменшити кількість бактерій на зубній щітці. Її щетинки при цьому зберігають свою твердість і форму. Не можна одразу після використання укладати зубну щітку в закритий футляр.

Якою повинна бути зубна щітка

Насамперед, зубна щітка повинна мати очищувальну голівку, довжина якої не перевищує 25-30 мм Голівка повинна бути невеликою. Це забезпечить легкий доступ в самі важкодоступні куточки порожнини рота, такі, як корінні зуби. Розмір головки зубної щітки залежить від того, для кого вона призначена. Для маленьких дітей краще всього підійде щітка з 23 пучками щетини. Підліткам слід купувати щітки з 39 пучками, а для дорослих найбільш підходящим є стандартний варіант, який передбачає 47-55 пучків.
За розміром головки зубні щітки різняться від 18 до 35 мм. Для дітей найоптимальнішим розміром є 18 – 25 мм, для дорослих – в середньому 30 мм. Головка зубної щітки повинна перекривати не більше 3-х зубів.
Краще всього, якщо сама чистяча головка має округлу форму. Це вбереже десни від пошкоджень.
На найкращих моделях зубних щіток щетина зібрана в окремі пучки з округлими верхівками, а не просто рівномірно розподілена по поверхні чистячої голівки.
Зубна щітка повинна мати гумові вставки на ручці. У цьому випадку, вона не буде ковзати, і чистити зуби буде зручніше.
Досить велике значення має наявність гнучкого з’єднання ручки і головки зубної щітки. Це дає можливість регулювати ступінь тиску. Завдяки цьому поліпшуються очищаючі і масажуючі властивості щітки.
Ідеальна зубна щітка не повинна бути электростатичной, тоді вона не буде притягувати полімерну пил. Краще всього, якщо пучки щетини будуть мати різну довжину. Деякі моделі щіток мають х-образне розташування щетинок.
Рекомендується вибирати зубну щітку зі штучною щетиною. Це пов’язано з тим, що натуральна щетина вбирає вологу. При цьому вона являє собою відповідну середовище для розмноження бактерій. Крім того, натуральна щетина відрізняється підвищеною ламкістю.

Види зубних щіток

Зубні щітки розрізняються по жорсткості щетинного поля: дуже жорсткі (extra hard), жорсткі (hard|firm); середньої жорсткості (medium); м’які (soft) і дуже м’які (extra soft).
Щітки з дуже жорсткою щетиною призначені для людей, які страждають підвищеною схильністю до утворення зубного нальоту і відкладень. У разі неправильного застосування, щітки з жорсткою щетиною легко можуть пошкодити ясна та тверді тканини зуба. Дещо пом’якшити таку щітку допоможе попередня обробка теплою водою.
Найефективнішими вважаються зубні щітки середньої жорсткості. Їх більш гнучкі щетинки здатні краще очищати ясенну борозну і проникати в міжзубні проміжки.
Дуже м’які щітки підходять для періоду лікування захворювань пародонту. У такій ситуації ясен протипоказана енергійне чищення зубів. Вони також показані дітям і вагітним жінкам.
Занадто м’яка зубна щітка чистить зуби не дуже добре. Це може сприяти утворенню на зубах пігментованих плям.
При нормальному стані зубів і пародонту самим оптимальним варіантом є зубна щітка середньої жорсткості. В сучасних зубних щітках часто поєднуються щетинки різної жорсткості.
Бувають ще й електричні зубні щітки, які користуються все більшою популярністю в нашій країні. Їх рекомендується використовувати не частіше 1-2 рази в тиждень. Такі щітки протипоказані людям, що перенесли хірургічне втручання на пародонті і після онкологічних операцій в порожнині рота.

inmoment.com.ua